AKTUALNOŚCI :
Turniej wiedzy pożarniczej etap szkolny-lokalny... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

OGŁOSZENIE!: Informujemy że Turniej Wiedzy Pożarniczej etap-lokalny odbędzie się w Piątek 13.02.2015 r. o godzinie 18:00 w budynku Remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Gromniku. Informujemy że materiały szkoleniowe dla chętnych znajdują się w sekretariacie Zespołu szkół w Gromniku oraz na naszej stronie w dziale "Młodzieżówka". Przypominamy że Turniej odbędzie się w trzech grupach wiekowych : szkoła podstawowa, szkoła gimnazjalna, oraz szkoła ponadgimnazjalna. Zapraszamy!

 
Kolizja na DW 977.... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

08.02.2015r.

O godzinie 8:42 zostaliśmy zadysponowani do zdarzenia drogowego na ul. Krynickiej w Gromniku(DW 977). Po dojeździe na miejsce zdarzenia , zastaliśmy dwa rozbite pojazdy, samochód osobowy znajdował się na dachu, drugi samochód bus z przyczepką znajdował się po drugiej stronie w rowie. Jak się okazało były to dwa oddzielne zdarzenia, samochód typu bus wpadł w poślizg, niszcząc bariery energochłonne wpadł do rowu przewracając się na bok. Zdarzenie zauważył przejeżdżający kierowca i zatrzymał swój pojazd  następnie udał się sprawdzić czy ktoś nie potrzebuje pomocy. Na całe zajście nadjechał samochód osobowy który chcąc ominąć zdarzenie wpadł w poślizg i dachował wypadając z drogi. W sumie w pojazdach podróżowało 9 osób, z czego 3 z niegroźnymi obrażeniami trafiły do szpitala. Ruch odbywał się wahadłowo, a na czas wyciągania uszkodzonych pojazdów był zamykany. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzielenie pomocy przedmedycznej . W działaniach brały udział: GBARt OSP KSRG Gromnik, GBARt JRG 2 Tarnów (posterunek Siedliska), Pogotowie Ratunkowe: P-6 Gromnik, P-7 Szerzyny, P-8 Zakliczyn, policja oraz pomoc drogowa. Relacja GROMNIK.24.PL

 
Otwarcie mieszkania... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

06.02.2015r.

O godz. 13.03 zostaliśmy zadysponowani do otwarcia mieszkania na ulicę Pogórze w Gromniku. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia na miejscu znajdował się patrol Policji oraz załoga Pogotowia Ratunkowego. Wewnątrz budynku jednorodzinnego znajdował się starszy mężczyzna który prawdopodobnie upadł i nie mógł się poruszać o własnych siłach. Nasze działania polegały na otwarciu drzwi wejściowych do budynku oraz pomocy zespołowi Pogotowia Ratunkowego w transporcie osoby poszkodowanej do karetki. W działaniach brały udział GBARt OSP KSRG Gromnik, Pogotowie Ratunkowe (Gromnik), patrol Policji Ciężkowice.

 
Intensywna sobota .... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

31.01.2015 r.

W sobotę 31 stycznia o godzinie 17:00 rozpoczęło się  zebranie walne-sprawozdawcze. Tradycyjnie po przywitaniu gości nastąpił wybór przewodniczącego i sekretarza zebrania. Po przedstawieniu porządku obrad wybrano również komisje. Następnie przystąpiono do przedstawiania sprawozdań z działalności Prezesa, Naczelnika, Skarbnika oraz Komisji Rewizyjnej za rok 2014. Następnie głos zabrali przybyli goście  którzy dziękowali za dotychczasową współpracę i życzyli sukcesów w 2015 roku. Następnym punktem było udzielenie absolutorium zarządowi jednostki , które udzielono  jednogłośnie , następnie przedstawiono plany finansowe oraz protokół komisji uchwał i wniosków. Po zakończeniu zebrania nastąpił tradycyjny poczęstunek, lecz sobota to również 3 interwencje o których poniżej...

 

O godzinie 8:38 zostaliśmy zadysponowani do usuwania powalonego drzewa na drodze wojewódzkiej w miejscowości Rzepiennik Marciszewski. Drzewo pod naporem ciężkiego śniegu złamało się blokując przejazd samochodów. Jak się okazało nie była to jedyna interwencja tego dnia.

Następne zgłoszenie wpłynęło o godzinie 15:49 . Również zablokowany przez powalone drzewo został jeden pas drogi wojewódzkiej na granicy Rzepiennika Marciszewskiego i Strzyżewskiego.

Kolejne zgłoszenie o podobnej treści otrzymaliśmy w trakcie walnego zebrania o godzinie 19:45, tym razem zablokowana była droga wojewódzka nr. 977 w Gromniku (Szydłówki).

We wszystkich tych zdarzeniach działania polegały podobnie, zabezpieczenie miejsca zdarzenia, pocięcie i usunięcie konarów w bezpieczne miejsce. W działaniach brał udział zastęp GBARt OSP KSRG Gromnik.

 
Pomoc Pogotowiu Ratunkowemu... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

27.01.2015 r.

O godzinie 7:25 zostaliśmy zadysponowani do pomocy w transporcie osoby poszkodowanej w Gromniku na ul Monte Cassino. Dojazd do miejsca zamieszkania był niemożliwy więc transport do karetki odbył się pieszo. W działaniach trwających 40 minut brały udział: Pogotowie Ratunkowe(Gromnik) , GBARt OSP KSRG Gromnik.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 47

Kontakt

Ochotnicza Straż Pożarna w Gromniku

33-180 Gromnik ul. Krynicka 10

telefon: (0-14) 651-44-81

e-mail: osp.gromnik@interia.pl

Telefony alarmowe

  • 997 - Policja.
  • 998 - Straż Pożarna
  • 999 - Pogotowie Ratunkowe
  • 112 - Numer alarmowy
  • 991 - Pogotowie energetyczne
  • 992 - Pogotowie gazowe

Ostrzeżenia

Aktualne ostrzeżenia meteorologiczne

Aktualne Ostrzeżenie Hydrologiczne

Ważność ostrzeżenia prosimy obserwować na www.imgw.pl, gdyż jest ono tam właśnie aktualizowane lub odwoływane.