AKTUALNOŚCI :
Kolejny pożar... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

12.08.2014r.

O godz. 10.39 zostaliśmy zadysponowani do pożaru w budynku mieszkalnym w Siemiechowie. Do zdarzenia wyjechaliśmy zastępami GBARt oraz GCBA. Po dojeździe na miejsce pożaru sytuacja wyglądała następująco: pożarem objęte jest pomieszczenie kuchni, w całym budynku panuje duże zadymienie, osoby przebywające w domu opuściły go przed naszym przyjazdem. Działania nasze polegały na sprawieniu linii gaśniczej (OSP Siemiechów),odłączeniu prądu w budynku, wprowadzeniu roty wyposażonej w ODO do budynku celem ugaszenia pożaru i przeszukaniu budynku pod względem osób poszkodowanych ( OSP Gromnik), usunięciu nadpalonych elementów, przewietrzeniu budynku przy użyciu wentylatora osiowego. W działaniach brały udział: GLBMRt GCBA OSP Siemiechów, GBARt GCBA OSP KSRG Gromnik, GCBARt JRG 2 Tarnów ( Posterunek Siedliska), pogotowie energetyczne, Policja Ciężkowice.

 
Pożar samochodu... PDF Drukuj Email

11.08.2014r.

O godz.7.50 zostaliśmy zadysponowani po pożaru samochodu dostawczego na ulicy Krynickiej w Gromniku. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępu GBARt sytuacja wyglądała następująco: samochód dostawczy znajdował się na poboczu drogi DW 977 wstępnie przygaszony przez kierowcę. Działania nasze polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody w celu dogaszenia komory silnika w samochodzie dostawczym. W działaniach brały udział: GBARt OSP KSRG Gromnik, GCBARt JRG 2 Tarnów (Posterunek Siedliska), Policja Ciężkowice.

 
Pracowity początek weekendu... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

08.08.2014r.

O godz 15.10 zostaliśmy zadysponowani do pożaru transformatora na ulicy Zakładowej w Gromniku. Po dojeździe na miejsce pożaru zastępu GBARt stwierdzono że spaleniu uległa izolacja przewodu w transformatorze. Działania strażaków ograniczyły się do zabezpieczenia miejsca pożaru do przyjazdu pogotowia energetycznego. W działaniach brały udział: GBARt OSP KSRG Gromnik, GCBARt JRG 2 Tarnów ( Posterunek Siedliska), pogotowie energetyczne Ciężkowice. Zastępy po około pół godz. wróciły do remiz i..... godz. 22.14 zostajemy zadysponowani do zderzenia samochodu osobowego z samochodem ciężarowym w miejscowości Siemiechów. Po dojeździe na miejsce zdarzenia sytuacja wyglądała następująco: samochód osobowy zderzył się z samochodem ciężarowym z naczepą, osoby podróżujące opuściły pojazdy o własnych siłach. Z chwilą przybycia na miejsce naszego zastępu KDR podjął decyzję o wstrzymaniu ruchu na DW 980 ze względu na wycieki płynów eksploatacyjnych z rozbitych pojazdów zagrażające innym uczestnikom ruchu, po neutralizacji wycieków ruch został ponownie wznowiony. Równocześnie na miejsce zdarzenia dotarł zespoły ratownictwa medycznego ( „P” Szerzyny oraz „S” Tuchów) którym zostały przekazane osoby podróżujące samochodem osobowym i po przebadaniu zostały na miejscu zdarzenia. Po usunięciu pojazdów w bezpieczne miejsce zastępy wróciły do remiz. W działaniach brały udział: GLBMRt OSP Siemiechów, GBARt OSP KSRG Gromnik, GCBARt JRG 2 Tarnów ( Posterunek Siedliska), Pogotowie Ratunkowe Szerzyny, Tuchów, Łososina (zawrócone z drogi), Policja Ciężkowice.

 
Godzina "W"... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

01.08.2014  W całym kraju odbyły się uroczystości związane z uczczeniem pamięci o bohaterach Powstania Warszawskiego. Również  w naszej miejscowości o godz 17 na minutę rozległ się dźwięk syreny strażackiej. Tak po raz kolejny również w naszej społeczności uczciliśmy  pamięc o bohaterach Powstania Warszawskiego.

 

 
Pożar ścierniska... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

29.07.2014

O godz. 10.02 zostaliśmy zadysponowani do pożaru ścierniska na ulicy Sportowej w Gromniku. Do pożaru wyjechał zastęp samochodem GBARt, zastęp GCBA pozostał w gotowości do wyjazdu. Po dojeździe na miejsce pożaru okazało się że spaleniu uległo około pół ha ścierniska na miejscu obecny właściciel. Działania strażaków polegały na dogaszeniu ognia w okolicy lasu przy pomocy tłumic. W działaniach brały udział GBARt OSP KSRG Gromnik, GBARt JRG 2 Posterunek Siedliska, Policja Ciężkowice.

Relacja Bobowa24.pl

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 41

Kontakt

Ochotnicza Straż Pożarna w Gromniku

33-180 Gromnik ul. Krynicka 10

telefon: (0-14) 651-44-81

e-mail: osp.gromnik@interia.pl

Telefony alarmowe

  • 997 - Policja.
  • 998 - Straż Pożarna
  • 999 - Pogotowie Ratunkowe
  • 112 - Numer alarmowy
  • 991 - Pogotowie energetyczne
  • 992 - Pogotowie gazowe

Ostrzeżenia

Aktualne ostrzeżenia meteorologiczne

Aktualne Ostrzeżenie Hydrologiczne

Ważność ostrzeżenia prosimy obserwować na www.imgw.pl, gdyż jest ono tam właśnie aktualizowane lub odwoływane.