AKTUALNOŚCI :
Poważny wypadek na ul. Tarnowskiej... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

19.09.2014 r.

Do wypadku drogowego z udziałem motocykla i samochodu osobowego zostaliśmy zadysponowani o godzinie 14:39. Podczas gdy zastęp GBARt z naszej jednostki udał się do stacji paliw w Gromniku aby uzupełnić paliwo , kierowca otrzymał informację i poważnym zdarzeniu drogowym 400 m od stacji paliw. Natychmiast udał się na miejsce informując SK KM PSP w Tarnowie o zaistniałej sytuacji, i prosząc o zadysponowanie dodatkowych sił i środków na miejsce zdarzenia. Po dojeździe na miejsce zabezpieczono miejsce zdarzenia a strażacy którzy udawali się na syrenę nie mogąc przejechać do remizy udzielali pomocy na miejscu zdarzenia, po chwili na miejsce zdarzenia dotarł zespół Ratownictwa Medycznego ( P Gromnik) oraz zastęp SLBus z naszej jednostki.  Poszkodowane zostały 2 osoby motocyklista który z licznymi obrażeniami ciała został zabrany do szpitala oraz kierowca samochodu osobowego uskarżający się na ból w klatce piersiowej. Działania trwały 3 godziny, ruch na drodze wojewódzkiej nr. 977 został całkowicie wstrzymany do czasu zakończenia prowadzonych działań a ruch odbywał się objazdami. W działaniach brały udział:  GBARt i SLBus OSP KSRG Gromnik, GCBARt JRG 2 Tarnów (posterunek Siedliska) Pogotowie Ratunkowe ( "P" Gromnik, "P" Zakliczyn) oraz Wydział Ruchu Drogowego z Tarnowskiej Policji.

Fotorelacja: GROMNIK24.PL

Wideorelacja: POGÓRZE24.PL

 
Pożar słomy... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

12.09.2014r.

Do pożaru słomy zostaliśmy zadysponowani o godzinie 19:20. Po dojeździe w okolice miejsca wskazanego przez zgłaszającego( ul. Monte Cassino w Gromniku) okazało się że dojazd na miejsce zdarzenia jest nie możliwy, strażacy udali się pieszo około 800 m wraz z podręcznym sprzętem gaśniczym. Okazało się że palą się dwa niekontrolowane ogniska które po zmroku z dużej odległości wyglądały groźnie. Nasze działania polegały na ugaszeniu ognisk. Działania trwały około 1 godziny i brał w nich udział zastęp GBARt  z naszej jednostki.

 
Powiatowe Zawody Sportowo Pożarnicze MDP... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

6.09.2014 r.

O godzinie 14 na stadionie sportowym drużyny LKS Dunajec Zakliczyn rozpoczęły się zmagania drużyn Młodzieżowych męskich i żeńskich z terenu powiatu Tarnowskiego. Do zmagań swoją gotowość zgłosiło 11 drużyn męskich oraz 7 żeńskich. Naszą gminę reprezentowała drużyna MDP męska przy OSP Gromnik. Młodzież stanęła przed dwoma zadaniami: sztafetą 7x50 z przeszkodami oraz ćwiczeniem bojowym. Nasza drużyna wykazała się silną wolą walki i po ćwiczeniu sztafeta pożarnicza plasowała się na 5 miejscu. Do ćwiczenia bojowego przystępowaliśmy z  ogromnym stresem ale i mobilizacją, dzięki temu awansowaliśmy i uplasowaliśmy się na znakomitym 4 miejscu!. Naszą jednostkę reprezentowała drużyna w składzie:

Jakub Kieroński, Maciej Pytko, Dominik Kucharzyk,Nawój Piotr, Sówka Seweryn,  Dydyk Dominik, Witwicki Paweł, Wróbel Błażej, Wiśniowski Dawid.

Gratulujemy naszym młodym druhom wspaniałego wyniku!

FOTORELACJA

 
Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze..... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Dnia 31 sierpnia na boisku sportowy w Gromniku odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Na starcie w dwóch kategoriach stawiło się łącznie 5 drużyn:

Drużyny MDP Męskie:

OSP Gromnik

OSP Siemiechów

 

Seniorzy:

OSP Gromnik

OSP Siemiechów

OSP Chojnik

Zmagania rozpoczęły drużyny MDP sztafetą pożarniczą 7x50, następnie ćwiczenie to wykonywały drużyny seniorów. Po zakończonej sztafecie , drużyny wystartowały w efektownym ćwiczeniu bojowym. Po zakończeniu zmagań sędzia główny zawodów mł.asp. Damian Miczek przedstawił protokół końcowy zawodów wraz z wynikami:

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze  Męskie:

I miejsce : MDP przy OSP Siemiechów ( drużyna startowała poza konkurencją ze względu na nieodpowiedni wiek zawodników)

II miejsce : MDP przy OSP Gromnik ( drużyna spełniająca wymagania regulaminu przechodząca do etapu Powiatowego)

Seniorzy:

I miejsce : OSP Gromnik

II miejsce: OSP Chojnik

III miejsce: OSP Siemiechów

Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów!!

 

Fotorelacja z zawodów na portalu GROMNIK24.PL

 
Ćwiczenia powiatowe w Roztoce... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

26.08.2014r.

Do dwóch poważnych zdarzeń zostaliśmy zadysponowani około godziny 17. Doszło do pożaru w szpitalu położniczym w Roztoce (Gmina Zakliczyn), dodatkowo przy dojeździe do szpitala doszło do kolejnego zdarzenia, wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Zadaniem naszej jednostki były działania przy wypadku drogowym wraz z kolejnymi jednostkami które docierały do zdarzenia. Na szczęście był to scenariusz ćwiczeń powiatowych w których nasza jednostka brała udział. Pełny opis ćwiczeń oraz fotorelacja na portalu GROMNIK24.PL

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 42

Kontakt

Ochotnicza Straż Pożarna w Gromniku

33-180 Gromnik ul. Krynicka 10

telefon: (0-14) 651-44-81

e-mail: osp.gromnik@interia.pl

Telefony alarmowe

  • 997 - Policja.
  • 998 - Straż Pożarna
  • 999 - Pogotowie Ratunkowe
  • 112 - Numer alarmowy
  • 991 - Pogotowie energetyczne
  • 992 - Pogotowie gazowe

Ostrzeżenia

Aktualne ostrzeżenia meteorologiczne

Aktualne Ostrzeżenie Hydrologiczne

Ważność ostrzeżenia prosimy obserwować na www.imgw.pl, gdyż jest ono tam właśnie aktualizowane lub odwoływane.