AKTUALNOŚCI :
Kolejne podtopienia... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W dniach 12-13.07.2014 województwa Małopolskie oraz Podkarpackie nawiedziły silne opady deszczu powodujące wystąpienia rzek i potoków podtapiając gospodarstwa domowe i zalewając drogi. W naszym regionie największe szkody poczyniła rzeka Biała podtapiając kilka posesji oraz dróg. Podjęliśmy kilkanaście interwencji związanych z zabezpieczaniem podtapianych posesji, zamknięciu drogi gminnej która została całkowicie zalana, zabezpieczaniu ruchu na DW 980 w miejscowości Golanka gdzie Biała przelała się przez jezdnie oraz usuwaniu kilku namulisk. W powiecie Tarnowskim przy podtopieniach w tych dniach pracowali strażacy z gmin Ciężkowice, Gromnik, Tuchów oraz Pleśna.

Relacja : bobowa24.pl

pogorze24.pl

 
Niebezpieczny zakręt po raz drugi..... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

12.07.2014r.

O godz. 3.30 zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego na ostrym zakręcie DW nr 980 w miejscowości Siemiechów. Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się że samochód osobowy jadący w kierunku Zakliczyna wypadł z drogi i dachował. Samochodem podróżowało 3 osoby w tym dwójka dzieci. Działania przybyłych na miejsce zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora, sprawdzeniu pojazdu pod kątem wycieków oraz kierowaniu ruchem drogowym. Po zakończeniu czynności prowadzonych przez WRD Tarnów i usunięciu pojazdu w bezpieczne miejsce zastępy wróciły do bazy. W działaniach brały udział: GBARt OSP KSRG Gromnik, GLBMRt OSP Siemiechów, Pogotowie Ratunkowe P 6 Gromnik, S3 Tuchów, Policja.

 
Wypadek w Siemiechowie... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

9.07.2014r.

O godz. 16.40 zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego na ostrym zakręcie DW nr 980 w miejscowości Siemiechów. Po dojeździe na miejsce zdarzenia sytuacja wyglądała następująco: dwa samochody osobowe uległy zderzeniu czołowo bocznemu na ostrym łuku jezdni, samochodami podróżowało 3 osoby w tym jedna znajdowała się zakleszczona w jednym z pojazdów, ruch zamknięty w obu kierunkach, na miejscu obecne pogotowie ratunkowe. Działania przybyłych na miejsce zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do osoby uwięzionej przy użyciu narzędzi hydraulicznych, odłączeniu akumulatorów, neutralizacji wycieków. Po zakończeniu czynności przez WRD Tarnów i usunięciu pojazdów w bezpieczne miejsce zakończyliśmy działania i wróciliśmy do bazy. W działaniach brały udział: GBARt OSP KSRG Gromnik, GLBMRt OSP Siemiechów, GBARt JRG 2 Tarnów ( Posterunek Siedliska), Pogotowie Ratunkowe P 6 Gromnik, Policja Ciężkowice oraz Tarnów. Relacja portalu POGORZE24.PL

 
Niedzielny wypadek... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

6.07.2014

O  godz. 12.11 zostaliśmy zadysponowani do zdarzenia drogowego na ulicy Krynickiej  w Gromniku naprzeciwko naszej remizy. Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W samochodach podróżowało łącznie 5 osób a jedna z nich została zabrana przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala na dalsze badania. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, zakręceniu butli z LPG, sprawdzeniu pojazdów pod kątem ewentualnych wycieków oraz kierowaniu ruchem drogowym. Po zakończeniu czynności przez patrol Policji zastępy wróciły do koszar. W zdarzeniu brały udział: GBARt OSP KSRG Gromnik, GBARt JRG 2 Tarnów ( Posterunek Siedliska), Zespół Pogotowia Ratunkowego P6 Gromnik, Policja Ciężkowice. Fotorelacja wkrótce.

 
Nocny pożar... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

02.07.2014r.

O godz. 1 w nocy  zostaliśmy zadysponowani do pożaru pralki w budynku jednorodzinnym w miejscowości Golanka. Do zdarzenia wyjechał zastęp GBARt. Po dojeździe na miejsce pożaru okazało się że pożarem objęta jest pralka, w budynku panuje duże zadymienie, mieszkańcy opuścili budynek o własnych siłach przed przybyciem zastępu z Naszej jednostki. Do wewnątrz budynku została wprowadzona rota w aparatach ODO w celu ugaszenia pożaru oraz przeszukania budynku pod kątem odnalezienia ewentualnych osób poszkodowanych. Na miejsce pożaru zadysponowano pogotowie energetyczne. Po ugaszeniu pożaru i przeszukaniu budynku przystąpiono do usunięcia z budynku spalonej pralki oraz nadpalonych elementów, przewietrzeniu budynku przy pomocy wentylatora osiowego, sprawdzeniu pomieszczeń detektorem wielogazowym TETRA 3. Po około 1,5 godziny zastęp wrócił do bazy. W działaniach brały udział GBARt OSP KSRG Gromnik, pogotowie energetyczne Tarnów

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 40

Kontakt

Ochotnicza Straż Pożarna w Gromniku

33-180 Gromnik ul. Krynicka 10

telefon: (0-14) 651-44-81

e-mail: osp.gromnik@interia.pl

Telefony alarmowe

  • 997 - Policja.
  • 998 - Straż Pożarna
  • 999 - Pogotowie Ratunkowe
  • 112 - Numer alarmowy
  • 991 - Pogotowie energetyczne
  • 992 - Pogotowie gazowe

Ostrzeżenia

Aktualne ostrzeżenia meteorologiczne

Aktualne Ostrzeżenie Hydrologiczne

Ważność ostrzeżenia prosimy obserwować na www.imgw.pl, gdyż jest ono tam właśnie aktualizowane lub odwoływane.