AKTUALNOŚCI :
Pożar pustostanu... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

17.01.2015 r.

O godzinie 16:55 zostaliśmy zadysponowani do pożaru drewnianego pustostanu w miejscowości Brzozowa. Do zdarzenia udaliśmy się dwoma zastępami GBARt oraz GCBA. Po dojeździe na miejsce zastępów z naszej jednostki budynek o wymiarach 6x3 m był objęty w całości ogniem, a na miejscu działania prowadziła miejscowa jednostka. Działania strażaków polegały na zbudowaniu linii gaśniczych oraz podaniu wody na płonący budynek, który  następnie został rozebrany  a siano i słoma zebrana w środku została usunięta na zewnątrz i przelana. Budynek pozbawiony był mediów. W działaniach trwających 2,5 godziny brały udział: GBARt, GCBA OSP KSRG Gromnik, GBAM OSP Brzozowa, GBARt JRG 2 Tarnów(posterunek Siedliska), GCBA OSP KSRG Chojnik oraz Policja.

 
Pierwsza interwencja 2015 r.... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

08.01.2015 r.

O godzinie 8:38 zostaliśmy zadysponowani do pomocy Pogotowiu Ratunkowemu  w Gromniku na ul. Monte Cassino. Z powodu oblodzenia drogi dojazd karetką Pogotowia Ratunkowego na miejsce gdzie osoba poszkodowana wymagała pomocy nie był możliwy. Ze względu na stromy podjazd ekipa Pogotowia Ratunkowego  poprosiła o pomoc w transporcie pacjentki do karetki pogotowia ( około 700 m). W działaniach trwających 30 minut brały udział : GBARt OSP KSRG Gromnik, Pogotowie Ratunkowe  ( P-6) Gromnik

 
Ćwiczenia... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Ćwiczenia odbyły się 3 stycznia 2015 roku na terenie przedsiębiorstwa działającego na terenie miejscowości Gromnik. W ćwiczeniach brało udział dwa zastępy z jednostki OSP KSRG Gromnik plus strażacy działający jako rozjemcy w sumie 16 ratowników. Założeń było kilka, pierwszym było doskonalenie technik wydobywania osób uwięzionych w samochodach biorących udział w zdarzeniach drogowych, udzielanie kwalifikowanej pomocy przedmedycznej, oraz przećwiczenie procedur według których prowadzimy działania ratownictwa technicznego. Najważniejszym punktem ćwiczeń było zapoznanie się z nowym sprzętem pneumatycznym który trafił do naszej jednostki pod koniec 2014 roku. Są to poduszki pneumatyczne które służą przede wszystkim do wydobywania osób przygniecionych przez np. samochód czy ciągnik rolniczy. Ćwiczenia oceniam dobrze wszystkie założenia zostały zrealizowane, strażacy zwiększyli swoje doświadczenie a sprzęt sprawdził się podczas działań. Przeprowadzenie takich ćwiczeń jest bardzo potrzebne, strażacy nabierają doświadczenia oraz potrzebnej w działaniach pewności siebie. Sprawdzany zostaje sprzęt i jego możliwości co skutkuje sprawnym przeprowadzeniem działań podczas prawdziwych zdarzeń. Fotorelacja w Galerii.

 
Wesołych Świąt! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia składamy najserdeczniejsze życzenia  , przeżywania świątecznego czasu w zdrowiu , pomyślności w ciepłej rodzinnej atmosferze, a w nadchodzącym 2015 roku , życzmy spełnienia wszystkich marzeń.


Zarząd oraz druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Gromniku

 
Tradycje przed świąteczne... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Jak co roku w ostatnią zbiórkę przed świętami nasza MDP z pomocą starszych druhów ubierała Bożonarodzeniową choinkę. Efekt był jak zwykle znakomity co potwierdzimy fotorelacją w najbliższych dniach.

 

Nową tradycją którą zapoczątkowaliśmy w tym roku jest rozprowadzanie kalendarzy wykonanych dla naszej OSP. W uzgodnieniu z proboszczem Parafii Gromnik ks. dr. Andrzejem Jedynakiem, rozprowadzaliśmy kalendarze w ostatnią Niedzielę przed świętami Bożego Narodzenia po każdej mszy Świętej. Efekt przerósł nasze oczekiwania,  mieszkańcy bardzo chętnie pobierali kalendarze od naszych strażaków . Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za tak ciepłe słowa skierowane do nas za naszą działalność oraz za wsparcie finansowe. Ks.Dr Andrzejowi Jedynakowi dziękujemy za okazaną pomoc oraz zgodę na rozprowadzanie kalendarzy przed Kościołem Parafialnym. Fotorelacja wkrótce.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 45

Kontakt

Ochotnicza Straż Pożarna w Gromniku

33-180 Gromnik ul. Krynicka 10

telefon: (0-14) 651-44-81

e-mail: osp.gromnik@interia.pl

Telefony alarmowe

  • 997 - Policja.
  • 998 - Straż Pożarna
  • 999 - Pogotowie Ratunkowe
  • 112 - Numer alarmowy
  • 991 - Pogotowie energetyczne
  • 992 - Pogotowie gazowe

Ostrzeżenia

Aktualne ostrzeżenia meteorologiczne

Aktualne Ostrzeżenie Hydrologiczne

Ważność ostrzeżenia prosimy obserwować na www.imgw.pl, gdyż jest ono tam właśnie aktualizowane lub odwoływane.