AKTUALNOŚCI :
Dzień otwarty Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Jak co rok nasza jednostka odpowiadając na zaproszenie dyrektora pana mgr Wiesława Wójcika uczestniczyła w Dniu Otwartym w ZSOiZ im. Jana Pawła II w Gromniku. Tutejsza placówka wychodząc naprzeciw przyszłym licealistom chcąc pomóc Im w podjęciu decyzji co do dalszego kształcenia w swoim życiu, przedstawia swoją ofertę programową w praktyczny sposób. Każdy odwiedzający w tym dniu mury szkoły na żywo mógł zobaczyć, ocenić, przekonać się jak wygląda nauka w klasach mundurowych. Wykładowcy udzielali wszelkich niezbędnych informacji przybliżając program kształcenia. Strażacy naszej jednostki reprezentujący program pożarniczy realizowany w klasie mundurowej o tej samej nazwie zorganizowali pokaz sprzętu na co dzień wykorzystywanego w działaniach ratowniczych. Był to między innymi: sprzęt ochrony osobistej strażaka, sprzęt do ratownictwa technicznego, wodnego, i medycznego. Zainteresowanie prezentacją było ogromne. Przyszli adepci byli bardzo dociekliwi, zadawali dużą ilość pytań związanych z kształceniem na tym kierunku, a w przyszłości z możliwościami podjęcia służby w szeregach straży pożarnej. Mamy nadzieję że ułatwiliśmy im podjęcie decyzji związanej z pogłębianiem wiedzy pożarniczej. Oferta programowa tutejszego Liceum Ogólnokształcącego obejmuje wiele kierunków realizowanych w klasach mundurowych i nie tylko, oprócz omówionego programu pożarniczego szkoła oferuje program policyjny, lotniczy, artystyczno - medialny, sportowy z odnową biologiczną, sportowy piłki siatkowej.

 

Zapraszamy na kolejny dzień otwarty dnia 28.04.2015 r. gdzie odbędzie się pokaz służb ratowniczych. Zapraszamy! PROGRAM DNI OTWARTYCH

 
Pożar zarośli... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

12.04.2015 r.

O godzinie 20:40 zostaliśmy zadysponowani do pożaru zarośli przy drodze wojewódzkiej w kierunku Ciężkowic. Jak się okazało po dojeździe we wskazane miejsce pożar miał miejsce po drugiej stronie rzeki Biała. Po dotarciu inną drogą na miejsce pożaru okazało się że palą się zarośla, oraz gałęzie w sumie około 3 metrów sześciennych. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu wody w natarciu. Po ugaszeniu pożaru pogorzelisko zostało zabezpieczone i po około 1,5 godzinie wróciliśmy do remizy. W działaniach brały udział: GBARt OSP KSRG Gromnik oraz Policja.

 
Uszkodzony dach.. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

30.03.2015 r.

O godz 16.20 dostaliśmy zgłoszenie o uszkodzonym dachu na budynku mieszkalnym na Osiedlu Jagiellońskim w Gromniku. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się że pod wpływem silnych podmuchów wiatru uszkodzeniu uległ dach kryty dachówką na budynku mieszkalnym. Działania nasze polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz zabezpieczeniu dachu. W działaniach brały udział GBARt 2,5/16 OSP KSRG Gromnik, GCBARt 5/32 Posterunek Siedliska.

 
Uszkodzony gazociąg. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

26.03.2015r.

O godz 16.38 zostaliśmy zadysponowani do uszkodzonej rury z gazem na ulicy Gen. Sikorskiego w Gromniku. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się że koparka pracująca na prywatnej posesji uszkodziła rurę z gazem. Działania przybyłych na miejsce jednostek polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji mieszkańców okolicznych domów, rozwinięciu linii gaśniczych. Działania prowadzone były do czasu zamknięcia wycieku gazu przez pogotowie gazowe. W działaniach brały udział GBARt 2,5/16 OSP KSRG Gromnik, GCBARt 5/32 Posterunek Siedliska, Pogotowie Gazowe, Policja.

 
Pożar trawy – zagrożony budynek PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

25.03.2015 r.

O godz. 14.37 zostaliśmy zadysponowani do pożaru trawy na ul. Tarnowskiej w Gromniku. Po przybyciu na miejsce zastępu GCBA okazało się że pożarem objęte było około pięciu arów trawy a pożar zagraża budynkowi mieszkalnemu. Działania polegały na podaniu jednego prądu wody na palące się nieużytki oraz dogaszeniu przy pomocy tłumic. W działaniach trwających blisko godzinę brały udział GCBA 6/32 OSP KSRG Gromnik, GCBARt 5/32 Posterunek Siedliska.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 49

Kontakt

Ochotnicza Straż Pożarna w Gromniku

33-180 Gromnik ul. Krynicka 10

telefon: (0-14) 651-44-81

e-mail: osp.gromnik@interia.pl

Telefony alarmowe

  • 997 - Policja.
  • 998 - Straż Pożarna
  • 999 - Pogotowie Ratunkowe
  • 112 - Numer alarmowy
  • 991 - Pogotowie energetyczne
  • 992 - Pogotowie gazowe

Ostrzeżenia

Aktualne ostrzeżenia meteorologiczne

Aktualne Ostrzeżenie Hydrologiczne

Ważność ostrzeżenia prosimy obserwować na www.imgw.pl, gdyż jest ono tam właśnie aktualizowane lub odwoływane.